Топ мобилни приложения, които си заслужават

Топ мобилни приложения, които си заслужават

8. Rooms

През октомври Facebook стартира най-мистериозното си приложение към днешна дата: Rooms, отделна социална мрежа, с която потребителите могат да участват в анонимни дискусии около общи интереси. Приложението е разработено около специална инициатива на Facebook, с която се опитват да открият нови начини за комуникация между потребителите. Въпреки че Rooms е създадено от една от най-известните компании, то все още не може да пробие в топ 100 в магазина на Apple.

7. PhotoMath

Този магически калкулатор се изстреля в App Store след като много ученици, изпитващи трудности с математиката, останаха впечатлени от невероятните му възможности - потребителят може да направи снимка на задача по математика, а приложението анализира снимката и показва решението стъпка по стъпка.

6. Hinge

Въпреки че приложението за запознанства бе пуснато още през 2013 г., то продължава да генерира значителен интерес, като се разпространява във все повече американски градове. Hinge има опции "харесвам" и "не харесвам", подобно на Tinder. Приложението се свързва с акаунта ви във Facebook и препоръчва приятели на ваши приятели, а не случайни хора.
...

4. Venmo

Системата за мобилни разплащания, придобита от eBay през 2014 година, е толкова популярна, че сред основните си потребители заглавието на приложението се е превърнало в глагол. От компанията наблюдават огромен пик в използването на Venmo сред университетските общежития.

3. WhatsApp

От компанията зад изключително успешнoтo приложение за съобщения наскоро съобщиха, че имат над 800 млн. активни потребители, което определено гарантира на WhatsApp първото място в света сред подобните приложения. Очакванията са до края на годината активните потребители да достигнат 1 милиард. WhatsApp бе купена от Facebook в началото на 2014 г. за невероятните 21,8 милиарда долара. Това е най-голямото придобиване на Facebook до този момент.

2. Uber

Популярността на Uber скочи драстично в средата на 2014 г. Платформата за споделяне на превози обаче има много критици. Приложението предизвика протести в няколко големи града в света, които бяха насочени срещу неконкурентните практики на компанията, както и липсата на безопасност, но не постигнаха значителен успех. Дори и в България компанията предизвика гнева на таксиметровите фирми.

1. Snapchat

Приложението позволява изпращането на съобщения, които се самоунищожават след няколко минути. Snapchat бе пуснато през 2012 г. от трима студенти от Станфорд, но достигна пика си през 2014-а. Статистиките сочат, че над 700 милиона снимки на ден се изпращат през програмата. Snapchat е основен конкурент на Facebook и Twitter като се оценява на около 15 милиарда долара.

Коментари

Популярни публикации от този блог